gjilani-feronikeli427 tetor, 2016 – Është caktuar orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 11-të Vala Superligë dhe në Ligën e Parë. Java e 11-të, e fundit e fazës së parë në elitë, hapet të premten me ndeshjen ndërmjet Hajvalisë dhe Feronikelit. Një ndeshje zhvillohet edhe të shtunën, ku ballafaqohen dy skuadrat mitrovicase në derbin e qytetit, derisa katër sfidat e tjera luhen të dielën.
 
Vala Superliga, Java e 11-të, të gjitha ndeshjet zhvillohen në orën 14.00
E premte, 28.10.2016
Kizhnicë: Hajvalia – Feronikeli
M.Baliu, F.Abrashi, A.Latifi, N.Rraci
E shtunë, 29.10.2016
Trepça – Trepça ’89
B.Gashi, J.Musolli, F.Berisha, I.Shuleta
E diel, 30.10.2016
Drita –  Prishtina
F.Tahiri, B.Morina, G.Mehmeti, S.Isufi
Besa – Gjiilani
G.Nuza, E.Zeqiri, I.Kabashi, B.Batalli
Liria – Ferizaj
L.Mustafa, L.Muhadri, M.Berisha, M.Bejtullahu
Podujevë: Llapi – Drenica
B.Kosumi, D.Preniqi, K.Bajrami, B.Jahmurataj
Liga e Parë, java e 11-të, të gjitha ndeshjet zhvillohen në orën 14.00
E shtunë, 29.10.2016
KEKu – Istogu
V.Abazi, S.Reqica, L.Selmani
Prizren: Ballkani – Vllaznia (P)
I.Cerraviku, B.Haradinaj, H.Ademi
Ramiz Sadiku – Dukagjini
Sh.Murtezi, A.Sadiku, A.Jakupi
Kosova (P) – 2 Korriku
E.Jonuzi, B.Bunjaku, B.Berisha
Flamurtari – Deçani
I.Mehmeti, P.Burrniku, B.Raqi
E diel, 30.10.2016
Vëllaznimi – Vitia
D.Qaka, N.Bala, A.Bucolli
Vushtrria – Fushë Kosova
L.Fejza, L.Statovci, B.Ismajli
Ulpiana – Rahoveci
V.Iberdemaj, D.Muriqi, T.Iberdemaj