Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 14-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 13-të në Ligën e Parë. Kjo javë në elitë nis me ndeshjen ndërmjet Istogut dhe Llamkos Kosovës, që luhet të premten, derisa dy ndeshje luhen të shtunën, derisa tri të tjera të dielën.
 
Raffeisen Superliga : Java 14-të, Ora 13.00
E premte:
Istogu – Llamkos Kosova……………………………SSK
(Burim Jahmurataj,Lumturie Muhadri, Bekim Rama, Liridon Hasani)
E shtunë:
Hajvalia – Vëllaznimi…………………………….SSK
(Mentor Baliu, Artan Latifi, Fatmir Abrashi, Mervan Bejtullahu)
Drenica – Ferizaj
(Selim Jusufi,Erduan Baliqi,Imran Kabashi, Hajriz Hajdari)
 
E diel :
Besa – Feronikeli…………………………………SSK
(Genc Nuza, Alban Ejupi, Fatmir Sekiraqa, Besnik Batalli)
Trepça 89 – Prishtina
(Besfort Kosumi, Bujar Selimaj, Jakup Musolli, Gramos Shala)
Drita – Trepça
(Kreshnik Vula, Benon Kepuska, Driton Preniqi, Tefik Maloku)
Liga e Parë : Java e 13-të, Ora 13.00
E shtunë:
Liria – Ballkani
(Alban Shala, Avni Jupolli, Berat Berisha)
Llapi – F-Kosova
(Erdall Zasella, Lon Gegaj, Deli Muriqi)
Ulpiana – Rahoveci
(Labinot Fejza ,Orhan Krasniqi, Qendrim Vata)
2 Korriku – Kek-u
(Shpetim Murtezi, Besnik Bunjaku, Fatlum Jashari)
Gjilani – Vllaznia (P)
(Isak Ceroviku, Bujar Haradinaj, Hysni Ademi)
Deçani – Kosova (P) (Ndeshja zhvillohet në Gjakovë)
(Idriz Kelmendi, Hasan Llalo, Nuhi Hysenaj)
E diel:
Dukagjini – Flamurtari
(Fatmir Tahiri, Nexhmedin Bala, Fatmir Kicina)
Lepenci – R-Sadiku ( Ndeshja zhvillohet në Ferizaj)
(Eroll Jonuzi,Arsim Sadiku, Bashkim Hyseni)
 
 
Liga e 2-të Grupi (A) – Java e 11-të, Ora 13.00
E diel:
Iliria – Drini
Behari – Opoja
Minatori – Leshani
L.Baranit – Luftetari
Rilindja e Kosoves – Vicianumi
Besa – Pushon
 
 
Liga e 2-të Grupi (B) Java e 11-të, Ora 13.00
E shtunë:
Kamenica – Vitia
18-Korriku – Bashkimi
E diel:
Besëlidhja – Kaolini
Vjosa – Ardhmenia
Rinia – T.Çanga
Galaksia – Kastrioti (Do te Informuhuni me kohe per terminin e ndeshjes)
 
 
Superliga Junioret: Java e 14-të Ora 11.00
E shtunë:
Drita – Besa
Kosova (V) – Feronikeli
Prishtina – Trepça 89
Rilindja – Bardhi
E diel: Ora 11.00
Vëllaznimi – Llapi
Drenica – Ferizaj
2Korriku – Flamurtari
R-Sadiku – Pushon
Raiffeisen Liga1 Femrat: Java e 9-të: Ora 13.00
Mitrovica – Llapi
Prishtina – Vizioni
Kaqanikasja – 13 Qershori
Kosova (P) Pushon
Intelektualet – Pushon