13 nëntor, 2017 – Është caktuar orari i ndeshjeve të javës së 15-të në Vala Superligë dhe Ligën e Parë. Për shkak të mbajtjes së balotazhit në zgjedhjet lokale në vend, ndeshjet e kësaj jave do të luhen të premten dhe të shtunën, derisa në Ligën e Parë të gjitha ndeshjet luhen të shtunën.
 
Vala Superliga – Java e 15-të
E premte, 17 nëntor, 2017 – në orën 13:00
Vellaznimi – Gjilani
Prishtina – Drenica
Flamurtari – Besa
E shtunë, 18 nëntor, 2017 – në orën 13:00
Drita – Liria
Llapi – Feronikeli
Trepça ‘89 – Vllaznia (P)
Liga e Parë – Java e 15-të
E shtunë, 18 nëntor, 2017 – në orën 13:00
Dukagjini – Onix Banja
Vushtrria – Kosova (P)
Trepça – Ballkani
Fushë Kosova – Kika
Vitia – Hajvalia
Ferizaj – Bashkimi
2 Korriku – Rahoveci
Ramiz Sadiku – KEK-u