trepca-fushekosovaËshtë caktuar orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 15-të të Raiffeisen Superligës dhe të javës së 14 të Ligës së Parë. Ndeshja ndërmjet Trepçës dhe Hajvalisë, e cila do të zhvillohet në stadiumin olimpik “Adem Jashari”, të premten, do ta çelë javën e 15-të në elitë, derisa një ndeshje luhet të shtunën, kurse katër sfidat e tjera të dielën.
 
Raiffeisen Superliga : Java e 15-të, Ora 13.00
E premte
Trepça – Hajvalia………………………………SSK
(Tefik Maloku, Artan Latifi, Selami Haziri, Artan Tahiri)
 
E shtunë
Drenica – Trepça 89…………………………..SSK
(Kreshnik Vula, Benon Kepuska, Mirsad Qehaja, Hajriz Hajdari)
 
E diel
Llamkos Kosova – Besa………………………….SSK
(Besfort Kosumi, Jakup Musolli, Kujtim Bajrami, Mentor Baliu)
Feronikeli – Prishtina
(Idriz Kelmendi, Besnik Morina, Driton Preniqi, Selim Jusufi)
Vëllaznimi – Istogu
(Bajram Gashi, Lumturie Muhadri, Meriton Berisha, Burim Jahmurataj)
Ferizaj – Drita
(Gramos Shala, Safet Berisha, Gezim Mehmeti, Genc Nuza)
 
Liga e Parë : Jva e 14-të , Ora 13.00
E shtunë
KEK-u – Lepenci
(Visar Kastrati, Arif Potoku, Orhan Krasniqi)
Ulpiana – 2-Korriku
(Liridon Hasani, Ramadan Hyseni, Hysni Ademi)
Ballkani – Deçani
(Leotrim Mustafa, Driton Rrahmani, Berat Berisha)
Ramiz Sadiku – Gjilani
(Besnik Batalli, Hasan Llallo, Selman Reqica)
 
E diel:  Ora 13.00
Flamurtari – Liria
(Labinot Fejza, Nexhmedin Bala, Albion Bucolli)
Rahoveci – F-Kosova
(Arben Halilaj, Nuhi Hysenaj, Fatmir Kiqina)
Vllaznia (P) – Dukagjini
(Shpetim Murtezi, Besnik Bunjaku, Fatlum Jashari)
E hënë
Kosova (P) – Llapi    (Stadiumi i Flamurtarit)
(Fatmir Tahiri, Bujar Haradinaj, Florim Jakupi)
 
Superliga Juniorët : Java e 15-të, Ora 11.00
E shtunë, Ora 11.00
Besa – Prishtina
Trepça 89 – Vëllaznimi
Feronikeli – Drenica
Llapi – Pushon
E diel : Ora 11.00
Bardhi – Drita   (Stadiumi  Adem  Jashari)
R-Sadiku – Kosova (P)
E hënë
Ferizaj – 2-Koriku
Flamurtari – Rilindja