feronikeli-drenica3Është caktuar orari i ndeshjeve të javës së 19-të në Raiffeisen Superligë. Të shtunën do të zhvillohen tri ndeshje, prej të cilave sfida ndërmjet Feronikelit dhe Llapit do të transmetohet drejtpërdrejt në Supersport Kosova. Ndërkohë, dy ndeshje do të zhvillohen të dielën, ku në transmetim të drejtpërdrejt do të vjen dueli ndërmjet Gjilanit dhe Besës. Javën e 19-të do ta përmbyllë ballafaqimi ndërmjet Istogut dhe Hajvalisë, që luhet të hënën dhe që po ashtu transmetohet në Supersport Kosova. Fundjavën që vjen nisin garat e stinorit pranveror edhe në Ligën e Parë, ku të shtunën luhen dy ndeshje, derisa tjerat luhen të dielën.
Raiffeisen Superliga:  Java 19-të
E shtunë  05.03.2016: ora 13.30
Feronikeli – Llapi                     SSK
Drenica – Vushtrria
Drita – Prishtina
 
E diel 06.03.2016:  ora 13.30
Gjilani – Besa                            SSK
Liria – Trepça-89
 
E hënë  07.03.2016
Istogu – Hajvalia                       SSK  ora 14.00
 
Liga e Parë: Java e 16-të:  ora 13.30
E shtunë 05.03.2016
KEK-u – Vëllaznimi
Kosova (P) – Fushë Kosova
 
E diel 06.03.2016: ora 13.30
Flamurtari – Trepça
Dukagjini – Rahoveci
Vitia – Ramiz Sadiku
Ferizaj – Luftëtari
Behari – 2 Korriku
Vllaznia (P) – Ballkani