17 shkurt, 2020 – Ndeshja ndërmjet Vushtrrisë dhe Dritës, e cila do të zhvillohet të premten, do ta hapë javën e 19-të në Ipko Superligë. Ndërkohë, dy ndeshje do të luhen të shtunën, derisa tri të tjera të dielën.

Ipko Superliga – Java e 19-të
E premte, 21 shkurt
13.00 Vushtrria-Drita

E shtunë, 22 shkurt
13.00 Llapi-Feronikeli
13.00 Drenica-Prishtina

E diel, 23 shkurt
13.00 Ballkani-Ferizaj
13.00 Gjilani-Flamurtari
13.00 Trepça’89-Dukagjini

Liga e Parë – Java e 17-të
E shtunë, 22.02 ora 13.00
Drenasi  – Vëllaznimi
KEK-u –  Liria
Ramiz Sadiku – Arbëria

E diel, 23.02 ora 13.00
Malisheva – Vllaznia P
Besa – Vitia
Ulpiana – Trepça
2 Korriku – Dardana
Onix – Istogu