valasuperligalogo25 gusht, 2016 – Janë caktuar gjyqtarët e  ndeshjeve të javës së 2-të në VALA Superligë. Të shtunën zhvillohet vetëm një ndeshje, ajo ndërmjet rivalëve të vjetër, Lirisë dhe Prishtinës, derisa ndeshjet e tjera luhen të dielën. Ndërkohë, këtë fundjavë nisin garat edhe në Ligën e Parë.
 
 
VALA Superliga: Java e 2-të: Të gjitha ndeshjet zhvillohen në orën 16.00
E shtunë, 27.08.2016
Liria – Prishtina                       SSK
F. Tahiri, R. Hyseni, A. Latifi, M. Bejtullahu
E diel, 28.08.2016
Gjilani – Feronikeli                    SSK
B. Gashi, B. Selimaj, F. Sekiraqa, I.Shuleta
Trepça ’89 – Drita                      SSK
G. Nuza, F. Berisha, V. Kelmendi, G. Shala
Llapi – Trepça
B. Jahmurataj, A. Peshteri, M. Berisha, M. Bejtullahu
Besa – Ferizaj
L. Mustafa, F. Jakupi, B. Rama, B. Batalli
Hajvalia – Drenica
S. Isufi,  F. Abrashi, J. Musolli, M. Baliu
Liga e Parë: Java e Parë: Të gjitha ndeshjet zhvillohen në ora 16.00
E shtunë, 27.08.2016
KEK-u – Vushtrria
V. Ibërdemaj, E. Bicaj, D. Muriqi
Ballkani- Ramiz Sadiku
A. Halilaj,  N. Hysenaj, F. Kiqina
Fushë Kosova – Vitia
S. Hajdari, H. Osmani,  B. Ismajli
Istogu – Vëllaznimi
V. Kastrati, O. Krasniqi, B. Haradinaj
Ulpiana – Flamurtari
I. Mehmeti, F. Jashari, A. Jakupi
Rahoveci – Kosova (P)
Sh. Murtezi, B. Bunjaku, B. Hyseni
E diel, 28.08.2016
Dukagjini – Vllaznia (P)
A. Shala, G. Hyseni, N. Bala
Deçani – 2 Korriku  (ndeshja zhvillohet në stadiumin e 2 Korrikut)
B. Ajeti, J. Gashi,  L. Statovci