feronikeli-trepca89Janë caktuar gjyqtarët dhe orari i ndeshjeve të javës së 21-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 18-të në Ligën e Parë. Në kategorinë elitare të shtunën do të zhvillohen tri ndeshje, dy tjera të dielën, derisa javën e mbyll ndeshja ndërmjet Gjilanit dhe Trepçës’89, që do të luhet të hënën.
.
.
Raiffeisen Superliga – Java e 21-të: Të gjitha ndeshjet zhvillohen në orën 13.30
E shtunë, 19.03.2016
Feronikeli – Vushtrria
M. Bejtullahu, E. Zeqiri, B. Rama, T. Maloku
.
Drenica – Prishtina
B. Gashi,  J. Musolli, I. Kabashi, I. Cerraviku
.
Istogu -Besa
B. Jahmurataj, S. Berisha, M. Berisha, A. Tahiri
.
E diel, 20.03.2016
Llapi – Hajvalia
G. Nuza, D. Preniqi, F. Berisha, H. Hajdari
Liria – Drita
F. Tahiri, B. Morina, G. Mehmeti, L. Mustafa
.
E hënë, 21.03.2016
Gjilani -Trepça’89
B. Kosumi, A. Ejupi, A. Latifi, I. Shuleta
.
.
Liga e Parë – Java e 18-të: Të gjitha ndeshjet zhvillohen në orën 13.30
E shtunë, 19.03.2016

KEK-u – Ballkani
D. Qaka, G. Hysenaj, E.Bicaj
.
Kosova (P) – 2 Korriku
L. Fejza, A. Latifi, O. Krasniqi
.
E diel, 20.03.2016
Vitia – Trepça
G. Shala, V. Kelmendi, A. Peshteri
.
Vëllaznimi – Fushë Kosova
V. Kastrati, A. Jupolli, J. Gashi
.
Ferizaj – Dukagjini
M. Baliu, F. Abrashi, R. Hyseni
.
Flamurtari – Rahoveci
Sh. Murtezi, B. Bunjaku, D. Muriqi
.
Behari – Luftëtari
E. Zasella, F. Kiqina, A. Bucolli
.
Vllaznia (P) – Ramiz Sadiku
B. Batalli, S. Reçica, B. Kabashi