26 shkurt, 2018 – Është caktuar orari i ndeshjeve të javës së 21-të në Vala Superligë dhe të javës së 19-të në Ligën e Parë. Në elitë, java e 21-të nis me dy ndeshjet që do të zhvillohen të premten në Gjilan dhe Prizren.
 
Vala Superliga – Java 21
E premte, 2 mars, në orën 13:00
Drita – Vëllaznimi
Liria – Feronikeli
E shtunë, 3 mars, në orën 13:00
Flamurtari – Llapi
Pejë: Prishtina – Trepça’89
E diel, 4 mars, në orën 13:00
Vllaznia – Besa
Drenica – Gjilani (termini i kësaj ndeshje vendoset nesër)
Liga e Parë – Java 19
E shtunë, 3 mars, në orën 13:00
Rahoveci – Fushë Kosova
2 Korriku – Bashkimi
Hajvalia – Kika
E diel, 4 mars, në orën 13:00
Onix – Vitia
Dukagjini – Vushtrria
Ballkani – KEK-u
Ferizaj – Trepça
Kosova – Ramiz Sadiku (në orën 14:00 në stadiumin e 2 Korrikut)