gjilani-feronikelizhdrellaNdeshja ndërmjet Hajvalisë dhe Lirisë, që zhvillohet, të shtunën, në orën 14:00, në stadiumin e Kizhnicës, do ta hapë javën e 22-të, të fundit të fazës së dytë, në Raiffeisen Superligë. Kjo njëherësh do të jetë sfida e vetme që do të zhvillohet të shtunën, pasi ndeshjet e tjera të elitës do të luhen të dielën. Pa dyshim kjo javë sjellë ndeshje mjaft interesante, ku edhe do të përcaktohet renditja përfundimtare e fazës së dytë, në bazë të të cilës do të krijohet orari i ndeshjeve të fazës së tretë.
 
Raiffeisen Superliga, Java e 22-të, të gjitha ndeshjet zhvillohen në orën 14:00
E shtunë, 26.03.2016
Hajvalia – Liria
F.Tahiri, S. Berisha, B.Morina, B.Kosumi
E diel, 27.03.2016
Trepça ‘89 – Feronikeli
G.Shala, B.Kepuska, A.Latifi, I.Shuleta
Besa -Llapi
B. Gashi, F.Berisha, G.Mehmeti, K.Vula
Drita – Drenica
A.Tahiri, L.Muhadri, M.Berisha, G. Nuza
Vushtrria – Istogu
T.Maloku. B.Selimaj, F.Jakupi, M.Baliu
Prishtina – Gjilani
H.Hajdari. E.Zeqiri, F.Sekiraqa, S.Isufi
Liga e Parë, java e 19-të, të gjitha ndeshjet zhvillohen në orën 14.00
E shtunë, 26.03.2016
Trepça – Kosova (P)
A.Halilaj, N.Bala, B.Raçi
2 Korriku – Vllaznia (P)
I.Mehmeti, P.Burrniku, Q.Vata
Ramiz Sadiku – Vëllaznimi
I.Cerraviku, A.Latifi, S.Reçica
Rahoveci – Behari
S.Hajdari, B.Berisha, D.Muriqi
Fushë Kosova – Ballkani
E.Jonuzi, F. Jashari, B. Hyseni
Luftëtari – Vitia
L.Fejza, H. Llallo, E. Kume
E diel, 27.03.2016
Dukagjini – Flamurtari
B.Batalli, H. Osmani, E. Bicaj
Ferizaj – KEK-u
N.Rraci, S.Haziri, K.Bajrami

Liga e Dytë – Grupi A, java e 13-të, të gjitha ndeshjet zhvillohen në orën 14.00

E shtunë, 26.03.2016
E shtunë
Lugu i Baranit – Opoja
(P.Jakupi, M.Kadrija, V.Hyseni)

E diel
Iliria – Deçani
(A.Fazlia, E. Kuqi, E.Gashi)
Besa – Leshani
(Ard.Halilaj, L.Ademqaj, Ar. Krasniqi)
Ratkoci dhe Rilindja e Kosovës pushojnë
Liga e Dytë – Grupi B, java e 17-të, të gjitha ndeshjet zhvillohen në orën 14.00
E
 shtunë
Bashkimi (K) – Kaolini
(P.Rama, R. Bekteshi, V. Gara)
E diel 
Ulpiana – 18Korriku
(B. Ajeti, L. Bunjaku, K. Maloku)
Tefik Çanga – Kika
(B.Meholli, B. Smaili, A. Hamza)

E hënë

Galaksia – Lepenci
(V. Bajgora, L. Selmani, B. Rudari)
Kastrioti , Bashkimi (GJ) dhe Vjosa pushojnë
Superliga: Juniorët – java 17
E shtunë
Drita – Vushtrria (Ora 14:00)
(F.Sadriu, B. Derguti, E. Ferati)
Besa – Drenica
(L. Metaj, G. Jahaj, V. Selmonaj)
Liria – Llapi
(F. Nagavci, B. Haxhikadria, A.Fazlia)
E diel
2 Korriku – Feronikeli
(V.Hoxhaj, Z.Rrahimi, F.Jakupi)
E hënë
R-Sadiku – Hajvalia
(Sh.Hasani, H. Murati, D. Sadiku)
Trepça-89 – Rilindja
(G. Koci, A. Zhegrova, M. Hamiti)
Prishtina – Vellaznimi
(D.Çaka T, Iberdemaj, A. Bacaj)
(Ndeshjet fillojnë nga ora 11:00)