trepca89-feronikeli3Ndeshja ndërmjet Llapit dhe Dritës, e cila zhvillohet, të premten, në Merdar, e hap javën e 23-të në Raiffeisen Superligë. Ndërkohë, një ndeshje tjetër e kësaj jave luhet të shtunën, ajo ndërmjet Feronikelit dhe Lirisë, derisa katër ndeshjet e tjera zhvillohen të dielën.
.
Raiffeisen Superliga – Java e 23-të: Të gjitha ndeshjet zhvillohen në orën 14.00
E premte, 01.04.2016
Llapi – Drita                       SSK
B.Jahmurataj,  L. Muhadri, F. Abrashi,  F. Tahiri
E shtunë, 02.04.2016
Feronikeli – Liria                 SSK
G.Nuza, A. Ejupi, I. Kabashi, M. Baliu
E diel, 03.04.2016
Hajvalia – Drenica              SSK
B.Batalli, J. Musolli, B. Rama, T. Maloku
Besa – Vushtrria
B.Kosumi, B. Selimaj, M. Qehaja, A. Tahiri
Trepça’89 – Istogu
L.Mustafa, F. Jakupi, V. Kelmendi, I. Shuleta
Gjilani – Prishtina
G.Shala, D. Preniqi, F. Berisha, I. Cerraviku
Java e ardhshme zhvillohet më datë (06.04.2016), e mërkurë në orën 14:00.
Liga e Parë – Java e 20-të: Të gjitha ndeshjet zhvillohen në orën 14.00
E shtunë, 02.04.2016
KEK-u – Fushë Kosova
V.Kastrati, O. Krasniqi, J. Gashi.
Ballkani – Ramiz Sadiku
E.Zasella, A. Jupolli, Xh. Sejdiu
Kosova (P) – Luftëtari
M.Bejtullahu, B. Berisha, A. Bucolli
E diel, 03.04.2016
Vëllaznimi – 2 Korriku
D.Qaka, A. Peshteri, D. Muriqi
Vllaznia (P) – Trepça
L.Fejza, G. Hyseni, A. Latifi
Behari – Dukagjini
Sh.Murtezi, B. Bunjaku, B. Jahari
Vitia – Rahoveci
A.Shala, N. Hysenaj, F. Kiqina
Flamurtari – Ferizaji
N.Rraci, R. Hyseni, B. Haradinaj
Java e ardhshme e zhvillohet më datë (06.04.2016) e mërkurë, ora 14.00.
 
Liga e Dytë –  Java 14
Grupi A
E  diel
Leshani – L. Baranit
(P. Jakupi, Z. Rrahimi, V. Hyseni)
Ratkoci – Minatori
(F. Murseli, Bek. Derguti, G. Zogaj)
Deçani – Besa
(V. Abazi, A. Hyseni, R. Bekteshi)
Dushkaja – Iliria
(P. Rama, V. Gara, B. Hyseni)
Opoja  – Rilindja e Kos.
(V. Iberdemaj, A. Bajramaj, T. Iberdemaj)
 
Grupi B – Java 18
E shtunë
Lepenci – Kastrioti
(L. Nuhiu, A. Ramadani, P. Hyseni)
 
E diel
Rinia  –  T. Çanga
(L. Bunjaku, L. Statovci, G. Restelica)
Kika – Galaksia
(E. Tahiri, E. Emini, G. Koci)
18 Korriku – Besëlidhja
(F. Sadriu, B. Derguti, E. Ferati)
Kaolini – Bashkimi (GJ)
(Ard.Halilaj, G. Germizaj, Ad. Krasniqi)
 
Vjosa, Bashkimi (K) e Ulpiana, pushojnë
(Të gjitha ndeshjet fillojnë nga ora 14:00)
 
Superliga – Juniorët
Java 18
E shtunë
Vëllaznimi – Trepça ’89
(L. Ademaqaj, Ar. Krasniqi, B. Kabashi)
Vushtrria – Flamurtari
(E. Jonuzi, E. Bejtullahu, H. Murati)
Feronikeli – Liria
(B. Haxhikadrija, A. Fazlia, F. Nagavci)
Rilindja – R. Sadiku
(A.Jakupi, G. Ibrahimi, He. Osmani)
 
E diel
Drenica – Drita
(V. Bajgora, K. Krasniqi, A. Bullatovci)
 
E hënë
Istogu – Prishtina (13:00)
(B. Meholli, I. Zejnullahu, F. Sadiku)
Hajvalia – 2 Korriku
(K. Pantina, A. Ademi, Besart Smaili)
 
Liga e  Parë – Juniorët
 Java 8
E shtunë
Trepça – Ferizaj
(B. Ajeti, L. Bulliqi, K. Maloku)
 
E diel
Gjakova – KEK-u
(L. Selmani, M. Hamiti, A. Zhegrova)
Ereniku – Ballkani
(V. Selmanaj, G. Jahaj, A. Qelaj)
(Të gjitha ndeshjet fillojnë në ora 11:00)