ffk-llogofinNdeshja ndërmjet Feronikelit dhe Ferizajt do ta hapë javën e 27-të në Raiffeisen Superligë. Ndërkohë, të shtunën do të zhvillohen tri ndeshje, derisa të dielën dy ndeshjet e fundit.
 
Raiffeisen Superliga: Java e 27 – 08/ 09/10/.05.2015 ORA 15.00
E premte 08.05.2015: ORA 15.00
Prizren
Feronikeli – Ferizaj…………………………..SSK
 
shtunë 09.05.2015: ORA 15.00
Besa – Kosova (V)…………………………..SSK
Drenica – Istogu
Prishtina – Trepça
 
E diel 10.05.2015: ORA 15.00
Vëllaznimi – Drita …………………………..SSK
Hajvalia – Trepça ’89