Këtë mesjavë zhvillohen ndeshjet e javës së 28-të në Raiffeisen Superligë. Kjo javë nis me ndeshjen ndërmjet Trepçës dhe Feronikelit, që zhvillohet të martën, derisa ndeshjet e tjera luhen të mërkurën.
 
Raiffesen Superliga :Orari dhe gjyqtarët – java 28
E Martë
Trepça – Feronikeli                              SSK
(T. Maloku, J. Musolli, V. Kelmendi, I. Kelmendi)
E Mërkurë
Hajvalia – Drenica                               SSK
(B. Gashi, B. Morina, F. Sekiraça, N. Raci)
Trepça ’89 – Besa
(K. Vula, M. Këpuska, M. Berisha B. Batalli)
Kosova (V) – Prishtina                        SSK
(G. Nuza, D. Preniqi, F. Berisha, S. Isufi)
Ferizaj – Vëllaznimi
(H. Hajdari, E. Baliqi, F. Abrashi, I. Shuleta)
Drita – Istogu
(M. Baliu, S. Berisha, B. Rama, A. Tahiri)