Është caktuar orari i  ndeshjeve të javës së 29-të në Raiffeisen Superligë dhe i ndeshjeve të javës së 26-të në Ligën e Parë, të cilat do të zhvillohen gjatë fundjavës.
 

Raiffeisen Superliga: Java e 29-të 

E shtunë; 16.05 2015  Ora 16.00
Prizren: Feronikeli – Kosova (V)….SSK Ora 15.00    (F.Tahiri. F.Jakupi. M.Qehaja. M.Baliu)
Drenica – Drita.                   (G.Shala. L.Muhadri. F.Sekiraqa.I.Shuleta)
Istogu – Ferizaj                    (N.Rraci. B.Morina. R.Hyseni. S.Isufi)
Prishtina – Trepça-89           (T.Maloku. A.Ejupi. S,Haziri.B.Batalli)
E diel 17.05.2015; ora 16.00
Besa – Hajvalia …SSK  Ora 15.00    (B.Kosumi.J.Musolli.I.Kabashi.B.Gashi)
Vëllaznimi – Trepça             (A.Tahiri. A.Latifi.V.Kelmendi.B.Jahmurataj)
Vetëm ndeshjet që janë në transmetim zhvillohen në orën 15.00, kurse tjerat në orën 16.00.
Liga e 1-re : Java e 26-te  Te gjitha  Ndeshjet zhvillohen :Ora 16.00
E shtunë 16.05.2015:  Ora 16.00
Llapi – Deçani                   (Sh.Murtezi. S.Reçica.A.Bucolli)
Ramiz Sadiku – Ulpiana            (E.Zasella. H.Llallo. B.Hyseni)
Fushë Kosova -Liria                 ( H.Hajdari. N.Hysenaj. A.Peshteri)
E diel 17.05.2015:  Ora 16.00
Flamurtari – Lepenci           (I.Kelmendi.A.Jupolli.F.Kiqina)
Rahoveci – Kek-u               (A.Shala.O.Krasniqi.G.Hyseni)
Vllaznia -(P) – 2-Korriku      (B.Sejdiu.H.Osmani.H.Ademi)
Ballkani – Gjilani                (L.Hasani.N.Bala.E.Kume)
E hënë 18.05.2015 ora 16.00.( Ndeshja zhvillohet në stadiumin e KF Flamurtari).
Kosova (P) – Dukagjini        (E.Jonuzi.A.Rexhepi.B.Berisha)

i