gjilani-feronikeli1Garat e këtij fund edicioni në futbollin kosovar vazhdojnë me kalendar të ngjeshur, me qëllim që kampionati të përmbyllet me kohë si në të gjitha vendet e tjera anëtare të UEFA-s. Kësisoj, edhe këtë mesjavë do të ketë ndeshje në Raiffeisen Superligë dhe në Ligën e Parë.
 
Raiffeisen Superliga  – Java e 31-të: Të gjitha ndeshjet zhvillohen në orën 15.00
E mërkurë, 11.05.2016
Feronikeli – Llapi SSK
K.Vula. B.Kepuska. S.Haziri. N.Rraci
Drita – Trepça-89 SSK
B.Kosumi. J.Musolli. F.Jakupi. B.Jahmurataj
Hajvalia – Gjilani
B.Gashi. E.Zeqiri. F.Abrashi. I.Shuleta
Drenica – Vushtrria
B.Batalli. M.Berisha. V.Kelmendi. M.Baliu
Prishtina – Istogu
T.Maloku. F.Sekiraqa. B.Rama. L.Mustafa
Liria – Besa
H.Hajdari. S.Berisha. E.Baliqi. A.Tahiri
Liga e Parë – Java 28-të: Të gjitha ndeshjet zhvillohen në orën 15.00
E mërkurë, 11.05.2016
Trepça – Rahoveci
I.Mehmeti. O.Krasniqi. P.Burrniku
Vellaznimi – Vitia
S.Hajdari. H.Llallo. E.Kume
KEK-u – Luftetari
B.Ajeti. E.Bicaj. G.Hyseni
Fushë Kosova – Flamurtari
Sh.Murtezi. B.Bunjaku. B.Hyseni
Ballkani – Behari
A.Halilaj. N.Hysenaj. F.Kiçina
2 Korriku – Dukagjini
M.Bejtullahu. A.Jupolli. D.Muriqi.
Ramiz Sadiku – Ferizaj
D.Çaka. A.Latifi. B.Haradinaj
Vllaznia (P) – Kosova (P)
S.Isufi. D.Preniqi. A.Latifi