18 shtator, 2017 – Është caktuar termini i ndeshjeve për javën e 6-të dhe javën e 7-të në Vala Superligë. Java e 6-të nis me ndeshjen Feronikeli-Trepça’89, e cila do të zhvillohet të premten në Drenas.
 
Vala Superliga, java e 6-të
E premte, 22 shtator
Feronikeli – Trepça’89 (16:00)
E shtunë,  23 shtator
Llapi – Vëllaznimi (13:30)
Gjilani – Prishtina (16:00)
Besa – Liria (16:00)
Drenica – Flamurtari (16:00)
E diel, 24 shtator
Vllaznia – Drita (16:00)
Vala Superliga, Java e 7-të
E mërkurë, 27 shtator
Liria – Drenica (13:30)
Prishtina – Feronikeli (15:30)
Trepça’89 – Llapi (15:30)
Vëllaznimi – Besa (15:30)
Flamurtari – Vllaznia (15:30)
E enjte, 28 shtator
Drita – Gjilani (15:30)