ffk-llogofinJanë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 6-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 5-të në Ligën e Parë. Kjo javë fillon me ndeshjen Istogu-Ferizaj, që do të luhet të premten, derisa vazhdon me dy ndeshje të shtunën dhe përmbyllet me tri ndeshjet e së dielës.
Raiffeisen Superliga
E premte
ISTOGU – FERIZAJ ………………….SSK
Selim Jusufi, Erdoan Baliqi, Imran Kabashi,Nazni Raci
E shtunë
HAJVALIA – DRENICA……………….SSK
Mentor Baliu, Jakup Musolli,Selami Haziri, Genc Nuza
PRISHTINA – VËLLAZNIMI
Hajriz Hajdari, Besnik Morina, Ramadan Hyseni, Tefik Maloku
E diel
FERONIKELI – LLAMKOS KOSOVA ……SSK
Besfort Kosumi, Safet Berisha, Fatmir Sekiraqa,Ilir Shuleta
BESA – TREPÇA
Kreshnik Vula, Artan Latifi, Kujtim Bajrami, Artan Tahiri
TREPÇA 89 – DRITA
Gramos Shala, Lumturie Muhadri, Bekim Rama, Burim Jahmurati
Liga e Parë
E shtunë

ULPIANA – LLAPI
Bajram Gashi, Driton Preniqi, Meriton Berisha
RAMIZ-SADIKU – KOSOVA (P)
Erdall Zasella, Deli Muriqi, Fatlum Jashari
2 KORRIKU – DEÇANI
Radovan Markoviç, Arif Potoku, Antigon Rexhepi
E diel
FLAMURTARI – RAHOVECI
Labinot Fejza, Berat Berisha, Fatmir Kiqina
KEK-u – FUSHË-KOSOVA
Shpëtim Murtezi, Nuhi Hysenaj, Hasan Llallo.
GJILANI – DUKAGJINI
Visar Kastrati, Hysen Rrahmani, Ernest Kume
LEPENCI – LIRIA – Ndeshja zhvillohet në Ferizaj
Fatmir Tahiri, Benon Këpuska, Orhan Krasniqi
VLLAZNIA (P) – BALLKANI
Arben Halilaj, Nexhmedin Bala, Avni Jupolli
 
Orari i Raiffeisen Superligës së femrave, Java e 1-rë,
E shtunë 20.09.2014 në ora 16.00
13 QERSHORI – MITROVICA
BUJAR SELIMAJ, MIRSAD QEHAJA, FLORIM JAKUPI
VIZIONI – KAQANIKASJA
SANIJE KRASNIQI, ALBAN SHALA, LEUTRIM MUSTAFA
E diel 13.09.2014 në ora 16.00
KOSOVA (P)- INTELEKTUALET
(stadiumi i Rilindjes)
TEFIK MALOKU, JAKUP MUSOLLI, FATLUM BERISHA
GRAÇANICA – PRISHTINA
(ende nuk është caktuar termini)