24 shtator, 2019 – Është caktuar orari i ndeshjeve të javës së 7-të dhe të 8-të në Ipko Superligë. Tri ndeshje të javës së 7-të zhvillohen të shtunën, derisa tri të tjera të dielën, ku veçohet derbi i madh, Gjilani – Drita. Ndërkohë, në mesjavën e ardhshme do të luhen ndeshjet e javës së 8-të.

Ipko Superliga – java e  7-të
E shtunë, 28 shtator
13.00 Feronikeli-Ferizaj
14.00 Llapi-Dukagjini
15.00 Trepça’89-Flamurtari

E diel, 29 shtator
14.00 Drenica-Ballkani
15.00 Gjilani-Drita
15.00 Vushtrria-Prishtina

Ipko Superliga – java e  8-të
E mërkurë, 2 tetor
14.30 Feronikeli-Llapi
14.30 Dukagjini-Trepça ‘89
14.30 Ferizaj-Ballkani

E enjte 3 tetor
14.30 Drita-Vushtrria
14.30 Flamurari-Gjilani
Prishtina – Drenica, zhvillohet më 16 tetor

Liga e Parë – java e 6-të
E shtunë, 28.09 ora  15:00
Arbëria – KEK-u
Istogu – Besa
Liria  Vitia
Dardana – vllaznia

E diel, 29.09 ora  15.00
Trepça – 2 Korriku
Onix – Drenasi
Ulpiana – Ramiz Sadiku
Vëllaznimi – Malisheva