28 shtator, 2017 – Është caktuar orari për ndeshjet e javës së 8-të në Vala Superligë dhe Ligën e Parë. Në elitë katër ndeshje do të zhvillohen të dielën, derisa dy tjerat të hënën. Të rikujtojmë se Vala Superliga për shkak të ndeshjeve të kombëtareve do të pushojë më pas deri më 11 tetor, derisa në Ligën e Parë ndeshjet e javës së 9-të do të zhvillohen më 7 e 8 tetor.
 
Vala Superliga – Java e 8-të
E diel, 1 tetor, në orën 15:00
Besa – Drenica
Vllaznia – Liria
Llapi – Prishtina
Vëllaznimi – Trepça’89
E hënë, 2 tetor, në orën 15:00
Gjilani – Flamurtari
Feronikeli – Drita
 
Liga e Parë – Java e 8-të
E shtunë, 30 shtator, në orën 15:00
Fushë Kosova – 2 Korriku
Ramiz Sadiku – Dukagjini
KEK-u – Ferizaj
Hajvalia – Rahoveci
E diel, 1 tetor, në orën 15:00
Bashkimi – Trepça
Vitia – Vushtrria
Ballkani – Kosova (P)
E hënë, 2 tetor, në orën 15:00
Kika – Onix Banja