3 tetor, 2017 – Është caktuar termini i ndeshjeve të javës së 9-të në Vala Superligë dhe Ligën e Parë. Skuadrat e elites këtë fundjavë do të pushojnë për shkak të ndeshjeve të Kombëtares, derisa garave do t’i rikthehen në mesjavën e ardhshme, më 10 e 11 tetor. Në anën tjetër, skuadrat e Ligës së Parë ndeshjet e javës së 9-të do t’i luajnë në mesjavë.
Vala Superliga – Java 9
E martë, 10 tetor, në orën 14:00
Liria – Gjilani
Drita – Llapi
Flamurtari – Feronikeli
E mërkurë, 11 tetor, në orën 14:00
Trepça’89 – Besa
Drenica – Vllaznia
Prishtina – Vëllaznimi
Liga e Parë
E shtunë, 7 tetor, në orën 15:00
Rahoveci – Ballkani
2 Korriku – Ramiz Sadiku
E diel, 7 tetor, në orën 15:00
Istog: Onix – Hajvalia
Dukagjini – KEK-u
Vushtrria – Fushë Kosova
Trepça – Vitia
Ferizaj – Kika
Kosova (P) – Bashkimi