Është caktuar edhe orari i takimeve të javës së 9-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 8-të në Ligën e Parë, ndeshje këto të cilat do të zhvillohen në mesjavën e ardhshme.
Raiffeisen Superliga – Java 9
E martë
Hajvalia – Istogu
(B. Kosumi, S. Berisha, F. Sekiraça, B. Jahmurataj)
E mërkurë
Drita – Besa
(N. Raci, F. Abrashi, M. Berisha, L. Hasani)
Vëllaznimi – Trepça ‘89
(H. Hajdari, B. Selimaj, K. Bajrami, I. Shuleta)
Drenica – Prishtina
(G. Shala, B. Këpuska, M. Qehaja, I. Ceroviku)
Ferizaj – Feronikeli
(I. Kelmendi, E. Baliqi, J. Musolli, B. Batalli)
E enjte
Trepça – Llamkos Kosova
(A. Tahiri, L. Muhadri, A. Latifi, G. Nuza)
(Të gjitha ndeshjet fillojnë nga ora 15:00)
Liga e Parë – Java 8
E mërkurë
Llapi – Gjilani
(B. Sejdiu, F. Jakupi, S. Reçica)
F. Kosova – Lepenci
(E. Zasella, H. Osmani, A. Bucolli)
Ballkani – Ulpiana
(A. Shala, O. Krasniqi, L. Gegaj)
Rahoveci – Liria
(F. Tahiri, R. Hyseni, G. Mehmeti)
Kosova (P) – 2 Korriku
(L. Fejza, B. Haradinaj, H. Ademi)
Vllaznia (P) – R. Sadiku
(L. Mustafa, A. Jupolli, B. Berisha)
Flamurtari – KEK-u
(Sh. Murtezi, H. Rrahmani, F. Kiçina)
E enjte
Deçani – Dukagjini
(E. Januzi, F. Jashari, D. Muriqi)
(Të gjitha ndeshjet fillojnë nga ora 15:00)