gjilani-prishtinaKëtë fundjavë zhvillohen ndeshjet e javës së fundit në Raiffeisen Superligë dhe Ligën e Parë, ku përfundimisht do të mësohen edhe skuadrat të cilat do të bien nga liga dhe ato që do të luajnë në barazh.
Raiffeisen Superliga – Java e 33-të, të gjitha takimet zhvillohen në orën 15.00.
E diel, 22.05.2016
Drita – Gjilani                    SSK
B.Kosumi, D.Preniqi, F.Berisha, B.Jahmurataj

Drenica – Istogu                SSK
K.Vula, E.Baliqi, B.Kepuska, N.Rraci
Vushtria – Trepça ’89
A.Tahiri, F.Jakupi, V.Kelemendi, I.Shuleta
Prishtina – Besa
F.Tahiri, E.Zeqiri, R.Hyseni, L.Mustafa
Liria – Llapi
H.Hjadari, F.Abrashi, I.Kabashi, G.Shala
Hajvalia – Feronikeli
G.Nuza, B.Morina, B.Rama, M.Baliu
Liga e Parë –  Java e 30-të, të gjitha ndeshjet zhvillohen në orën 15.00
E premte, 20.05.2016
KEK-u Rahoveci
A.Shala, G.Hyseni, E.Bicaj
E shtunë, 21.05.2016
Trepça – Ferizaj
D.Çaka, A.Ejupi, F.Sekiraça
Vëllaznimi – Vllaznia (P)
S.Isufi, H.Ademi, B.Ismajli
Fushë Kosova – Vitia
A.Halilaj, N.Hysenaj, F.Kiçina
Luftëtari – Dukagjini
I.Mehmeti, A.Peshteri, D.Muriqi
Ballkani – Kosova (P)
Sh.Mutrezi, F.Jashari, B.Kabashi
Ramiz Sadiku – Behari
B.Ajeti, S.Reçica, Xh.Sejdiu
2 Korriku – Flamurtari
S.Hajdari, A.Jupolli, B.Bunjaku