15 maj, 2019 – Të gjitha ndeshjet e javës së 33-të (të fundit) në IPKO Superligë do të zhvillohen, të dielën, më 19 maj, në orën 16:00, derisa ndeshjet e javës së 30-të të Ligës së Parë do të zhvillohen të shtunën, me përjashtim të ballafaqimit Onix – Vushtrria, që në pajtim të dy klubeve do të luhet të dielën dhe atë në stadiumin “Ferki Aliu” në Vushtrri.

IPKO Superliga
Java e 33-të – 19/05/2019 (ora 16:00)
Ferizaj-Gjilani
Trepça’89-KEK-u
Feronikeli-Prishtina
Flamurtari-Llapi
Ballkani -Drita
Liria-Drenica

Liga e Parë
Java e 30-të – 18/05/2019 (ora 16:00)
2 Korriku-Ramiz Sadiku
Fushë Kosova-Vitia
Dukagjini-Drenasi
Arbëria-Istogu
Vllaznia-Trepça
Vëllaznimi-Bashkimi (K)
Kika-Besa

19/05/2019 (ora 16:00)
Onix-Vushtrria (ndeshja zhvillohet në Vushtrri)