22 maj, 2017 – Ndeshja ndërmjet Trepçës dhe Gjilanit do ta hapë javën e 33-të (të fundit) në Vala Superligë. Kjo ndeshje do të luhet të premten, pasi edhe Trepça’89 këtë fundjavë luan si vendase dhe aktualisht të dyja skuadrat ndeshjet i luajnë në stadiumin “Riza Lushta”. Ndërkohë, të gjitha ndeshjet e tjera të Vala Superligës do të luhen të dielën. Ndërkaq, ndeshjet e javës së 30-të në Ligën e Parë do të luhen të shtunën, në orën 16:00. E në mesjavë, më saktësisht të mërkurën do të luhen ndeshjet e Superligës së Juniorëve, derisa të enjten luhen ndeshjet e Ligës së Femrave dhe Ligës së Kadetëve.
 
Vala Superliga
E premte, 26 maj
Trepça  – Gjilani
E diel, 28 maj
Liria – Hajvalia
Drita – Besa
Ferizaj – Llapi
Drenica  – Prishtina
Trepça’89 – Feronikeli
Të gjitha ndeshjet fillojnë në orën 16:30
Liga e Parë
E shtunë, 27 maj
Fushë Kosova – 2 Korriku
KEK-u – Flamurtari
Istogu – Ramiz Sadiku
Ballkani – Vushtrria
Dukagjini – Vitia
Deçani – Kosova (P)
Vllaznia – Ulpiana
Rahoveci – Vëllaznimi
Të gjitha ndeshjet fillojnë në orën 16:00
Superliga e Juniorëve
E mërkurë, 24 maj
Vushtrria – Besa
Gjakova – 2 Korriku
Liria – Drenica
Hajvalia – Prishtina
Feronikeli – Trepça’89
Flamurtari – KEK-u
Llapi – Ramiz Sadiku
Të gjitha ndeshjet fillojnë në orën 11:00
Liga e Kadetëve
E enjte, 25 maj
Trepça’89 – Drita
Ferizaj – Besa
Prishtina – Liria
Gjilani – Drenica
Hajvalia – Trepça
Feronikeli – Llapi
Të gjitha ndeshjet fillojnë në orën 11:00
Liga e Femrave
E enjte, 25 maj
Hajvalia – Intelektualet
Vizioni – Ulpiana
Llapi – 13 Qershori
Bazeli 2015 – Mitrovica
Të gjitha ndeshjet fillojnë në orën 16:00