Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 33-të (të fundit) në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 30-të (të fundit) në Ligën e Parë.
Raiffeisen Superliga, java e 33-të:
E shtunë, 31.05.2014 nga ora 17.00
Pr.st.Flamurtarit:
HAJVALIA-DRENICA, E.Janovaliu, L.Muhadri, F.Sekiraça, 4.M.Baliu,
FERONIKELI-DRITA, Besfort Kosumi, S.Berisha, G.Mehmeti, 4.S.Isufi,
TREPÇA-BESA, B.Fejzullahu, B.Morina, M. Berisha, 4.Ilir Shuleta,
E diel, 01.06.2014 nga ora 17.00:
TREPÇA ‘89-FERIZAJ, Genc Nuza, Jakup Musolli, K.Bajrami, 4.Bajram Gashi
LLAMKOS KOSOVA-PRISHTINA, Gramoz Shala, F. Abrashi, I.Kabashi 4.F.Tahiri.

LIGA E PARË, Java e 30-të:
E SHTUNË, 31.05.2014 nga ora 17.00
PODUJEVË: 2 Korriku-Llapi, Besnik Sejdiu, A.Sadiku, N.Hysenaj.
Pr.Taukbahqe: KOSOVA (P)-GJILANI, Tefik Maloku, D.Rrahmani, A.Jupolli.
DUKAGJINI-LEPENCI, Idriz Kelmendi, V.Kelmendi, D.Muriqi,
ISTOGU-LIRIA, Burim Jahmurati, D.Preniqi, O.Krasniqi,
KEK-u-ULPIANA, Leutrim Mustafa, A.Shala, B.Berisha,
BALLKANI-VËLLAZNIMI, Erdall Zasella, H.Osmani, H.Ademi,
R.SADIKU-DEÇANI, Shpetim Murtezi, B. Bunjaku, B.Hyseni,
FLAMURTARI pushon