besa-llamkosi1Është caktuar orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së parë në Raiffeisen Superligë për edicionin 2014/2015, që nis këtë fundjavë. Perden e këtij kampionati do ta çelin dy ndeshjet që zhvillohen të shtunën. Skuadra kampione në fuqi, Llamkos Kosova para tifozëve të vet do të jetë mikpritëse e Dritës, derisa Prishtina do të pret skuadrën e ngjitur në shoqërinë elite, Istogun.
Orari i ndeshjeve të Raiffeisen Superligës
E SHTUNË,16.08.2014 nga ora 17.00
LLAMKOS KOSOVA-DRITA,Artan Tahiri,A.Ejupi,F.Sekiraça, 4.Nazmi Rraci,
PRISHTINA-ISTOGU,Hajriz Hajdari,S.Berisha,I.Kabashi, 4.Mentor Baliu,
E DIEL,17.08.2014 nga ora 17.00:
BESA-TREPÇA 89,Besfort Kosumi,L.Muhadri,M.Berisha, 4.Mervan Bejtullahu,
VËLLAZNIMI-DRENICA,Bajram Gashi,B.Morina,G.Mehmeti, 4.Burim Jahmurati,
TREPÇA-FERIZAJ,Kreshnik Vula,B.Këpuska,K.Bajrami,  4.Besnik Batalli,
FERONIKELI-HAJVALIA,Ilir Shuleta,F.Abrashi,R.Hyseni, 4.Idriz Kelmendi.