gjyqtaretparalojeËshtë caktuar orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 28-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 25-të në Ligën e Parë. Këtë javë e hap ndeshja ndërmjet Istogut dhe Hajvalisë, e cila do të zhvillohet të shtunën në stadiumin “Demush Mavraj”. Ndërkohë, ndeshjet tjera zhvillohen të dielën.
 
Raiffeisen Superliga – Java e 28-të: Të gjitha takimet zhvillohen në orën 15.00
E shtunë, 30.04.2016
Istogu – Hajvalia SSK
B.Kosumi,  J.Musolli, M.Berisha, H.Hajdari
E diel, 01.05.2016
Trepça ’89 – Feronikeli SSK
K.Vula, B.Morina, B.Kepuska, I.Shuleta
Besa – Llapi SSK
F.Tahiri, E.Baliqi, S.Haziri, M.Bejtullahu
Gjilani – Drenica
B.Jahmurataj, A.Latifi, F.Abrashi, B.Gashi
Vushtrria – Liria
T.Maloku, E.Zeqiri, B.Rama, M.Baliu
Prishtina – Drita
G.Shala, A.Ejupi, I.Kabashi, S.Isufi
Java e 29-të zhvillohet të mërkurën më 4 maj në orën 15.00
Liga e Parë – Java e 25-të – Të gjitha takimet zhvillohen në orën 15.00
E shtunë, 30.04.2016
Trepça – 2 Korriku
D.Qaka, H.Llallo, S.Reçica
Rahoveci – Fushë Kosova
A.Halilaj, N.Hysenaj, F.Kiqina
Ferizaj – Vëllaznimi
A.Tahiri, L.Muhadri, D.Preniqi
E diel, 01.05.2016
Dukagjini – Ballkani
N.Rraci, R.Hyseni, G.Mehmeti
Luftëtari – Ramiz Sadiku
I.Cerraviku, H.Ademi, B.Ismajli
Vitia – KEK-u
F.Dogani, O.Krasniqi, B.Rraqi
Flamurtari – Vllaznia (P)
B.Batalli, D.Muriqi, E.Kume
Behari – Kosova (P)
Sh.Murtezi, B.Bunjaku, E.Bicaj
Java e 26-të zhvillohet të mërkurën më 4 maj në orën 15.00.
Liga e Dytë
Grupi A – Java e 18-të – Të gjitha takimet zhvillohet në orën 15.00
E shtunë, 30.04.2016
Leshani – Ratkoci
Deçani – Minatori
E diel, 01.05.2016
Dushkaja – Lugu i Baranit
Besa – Rilindja e Kosovës
Iliria dhe Opoja pushojnë
Grupi B – Java e 24-t – Të gjitha takimet zhvillohen në orën 15.00
E shtunë, 30.04.2016
Bashkimi (Gj) – Galaksia
E diel, 01.05.2016
Kaolini – Kastrioti
Bashkimi (Gj) – Tefik Çanga
Vjosa – Besëlidhja
Ulpiana, Lepenci, Kika, 18 Korriku pushojnë
Superliga Juniorët – Java e 23-të – Të gjitha takimet zhvillohen në orën 11.00
E shtunë, 30.04.2016
Drita – Vëllaznimi
Besa – Prishtina
Liria – Trepça ’89
E diel, 01.05.2016
Drenica – Feronikeli
E hënë, 02.05.2016
Llapi – Istogu
2 Korriku – Ramiz Sadiku
Flamurtari – Rilindja
Liga e Parë – Juniorët  – Java e 12-të – Të gjitha takimet zhvillohen në orën 11.00
E shtunë, 30.04.2016
KEK-u – Ballkani
E diel, 01.05.2016
Trepça – Gjilani
Ferizaj – Ereniku
Gjakova pushon
Raiffeisen Liga Femrat – Java e 13-të – Të gjitha takimet zhvillohen në orën 15.00
E shtunë, 30.04.2016
Llapi – Vizioni
Intelektualet – Kosova (P)
E diel, 01.05.2016
Hajvalia – Dukagjini
Ulpiana – Mitrovica
13 Qershori pushon