trepca89-feronikeli55 shtator, 2015 – Të mërkurën zhvillohen pesë ndeshje në kuadër të javës së 3-të në Vala Superligë, derisa këtë javë e mbyll ndeshja në Drenas ndërmjet Feronikelit dhe Trepçës’89.
 
Vala Superliga – Java e 3-të, në ora 15.00
E mërkurë:
Prishtina – Hajvalia
Hajriz Hajdari, Erduan Baliqi, Kujtim Bajrami, Fatmir Tahiri
Ferizaj – Gjilani
Mentor Baliu, Artan Latifi, Fatmir Abrashi, Bajram Gashi
Drenica – Besa
Kreshnik Vula, Benon Kepuska, Imran Kabashi, Isak Ceroviku
Trepça – Liria
Genc Nuza, Driton Preniqi, Bekim Rama, Ilir Shuleta
Drita – Llapi
Besnik Batalli, Fatlum Berisha, Ramadan Hyseni, Selim Isufi
E enjte:
Feronikeli – Trepça ‘89
Gramoz Shala, Alban Ejupi, Selami Haziri, Leutrim  Mustafa.
 
Liga e Parë – Java e 2-të, në ora 15:00
E mërkurë
Ramiz Sadiku – KEK-u
Shpetim Murtezi, Arsim Sadiku, Burim Jashari
Vushtrria – Ulpiana
Visar    Kastrati, Xhelal Sejdiu, Qendrim Vata
Vllaznia – Flamurtari
Dardan Çaka, Hasan Llallo, Ernest Kume
 
Vëllaznimi – Ballkani
Alban  Shala, Benjamin Raqi, Bajram Kabashi
Kosova P – Istogu
Ilir Mehmeti, Perparim Jakupi, Fatmir Kiqina
2 Korriku – Rahoveci
Festim Dogani, Hysni Ademi, Pashtrik Burrniku
Dukagjini – Fushë Kosova
Arben  Halilaj, Albion Bucolli, Granit Hyseni
Vitia – Deçani
Selim Hajdari, Visar Hyseni,  Valon Abazi