9 prill, 2018 – Komisioni i Garave ka caktuar orarin e ndeshjeve të javës së 27-të në Vala Superligë dhe të javës së 25-të në Ligën e Parë. Në kategorinë elitare do të jetë ndeshja ndërmjet Gjilanit dhe Feronikelit, që luhet të premten, në Stadiumin e Qytetit në Gjilan, ajo e cila do ta hapë këtë javë, derisa tri ndeshje do të luhen të shtunën dhe dy tjera të dielën.
Vala Superliga – Java 27
E premte, 13 prill, ora 15:00
Gjilani – Feronikeli
E shtunë, 14 prill, ora 15:00
Liria – Llapi
Prishtina – Besa
Drenica – Flamurtari
E diel, 15 prill, ora 15:00
Trepça’89 – Vëllaznimi
Drita – Vllaznia
 
Liga e Parë – java e 25-të
E premte, 13 prill, ora 15:00
Vushtrria – Ramiz Sadiku
E shtunë, 14 prill, ora 15:00
2 Korriku – KEK-u
Rahoveci – Kosova P
Onixi – Ballkani
E diel, 15 prill, ora 15:00
Trepça – Fushë Kosova
Dukagjini – Kika
Ferizaj – Hajvalia
Vitia – Bashkimi