24 prill, 2017 – Të enjten do të zhvillohen ndeshjet e javës së 23-të në Ligën e Dytë dhe në Superligën e Juniorëve.
 
Liga e Dytë
Grupi A
E enjte
Lugu i Baranit – Luftëtari
Opoja – Gryka
Iliria – Dukagjini
Besa – Dushkaja
Onix Banje – Rilindja e Kosovës
Ratkoci – Uv e Malishevës
Përparimi – Australia
Leshani – Behari
Ndeshjet fillojnë në orën 15:00
 
Grupi B
E enjte
Tefik Çanga – Kaolini
Lepenci – Arbëria
Bashkimi (K) – Dardana
Galaksia – Besëlidhja
18 Korriku – Vjosa
Kastrioti – Bashkimi (Gj)
Kika – Xërxa
Ndeshjet fillojnë në orën 15:00
 
Superliga Juniorët
E enjte
Llapi – Trepça
2 Korriku – Ramiz Sadiku
Besa – Trepça’89
Gjakova – Liria
KEK-u – Vëllaznimi
Flamurtari – Drenica
Vushtrria – Hajvalia
Feronikeli – Prishtina
Ndeshjet fillojnë në orën 11:00