15 maj, 2017 – Gjatë kësaj mesjave do të zhvillohen ndeshjet e javës së 28-të në Ligën e Parë, Ligën e Dytë dhe Superligën e Juniorëve. Ndeshjet e Ligës së Parë zhvillohen të mërkurën, derisa ato të Ligës së Dytë dhe Superligës së Juniorëve luhen të enjten. Ndërkohë, të gjitha ndeshjet e javës së 32 në Vala Superligë do të zhvillohen të shtunën, derisa ndeshjet e javës së 29-të të Ligës së Parë luhen të dielën.
 
Liga e Parë, java e 28-të
E mërkurë, 17 Maj
Vitia – 2 Korriku
Deçani – Ramiz Sadiku
Fushë Kosova – Vëllaznimi
Rahoveci – Vushtrria
Vllaznia – KEK-u
Ballkani – Ulpiana
Istogu – Flamurtari
Dukagjini – Kosova (P)
 
Liga e Dytë,  java e 28-të
Grupi A
E enjte, 18 maj
Onix Banje – Besa
Iliria – Leshani
Dukagjini – Ratkoci
Dushkaja – Gryka
Australia – Lugu i Baranit
Luftëtari – Përparimi
Rilindja e Kosovës – Opoja
 
Grupi B, java e 28-të
E enjte, 18 maj
Kaolini – Bashkimi (K)
Minatori – Xërxa
Bashkimi (Gj) – Lepenci
Besëlidhja – Dardana
Tefik Çanga – Galaksia
Arbëria – Kastrioti
Vjosa – Kika
Të gjitha ndeshjet fillojnë në orën 16:00
 
 
Superliga Juniorët, java e 28-të
E enjte, 18 maj
Hajvalia – Liria
2 Korriku – Vushtrria
Trepça’89 – Llapi
Vëllaznimi – Feronikeli
Ramiz Sadiku – Gjakova
Besa – Flamurtari
Drenica – Trepça
Të gjitha ndeshjet fillojnë në orën 11:00
 
Liga e Femrave
E mërkurë, 17 maj
Llapi – Ulpiana (14:00)
E enjte, 18 maj
Kosova (P) – Dukagjini
Bazeli 2015 – Intelektualet
Mitrovica – 13 Qershori