feronikeli-drenica3Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të rrethit të parë të Digitalb Kupës së Kosovës, që do të zhvillohen këtë mesjavë. Garat e kupës hapen me ndeshjen ndërmjet KEK-ut dhe Feronikelit, që do të luhet të martën në Obiliq, e që transmetohet drejtpërdrejt në Supersport Kosova. Ndërkohë, të mërkurën zhvillohen 12 ndeshje, dy prej të cilave transmetohet drejtpërdrejt në Supersport Kosova. Janë këto sfidat interesante Flamurtari – Trepça’89 dhe Vëllaznimi – Liria.
 
Digitalb Kupa e Kosovës – Rrethi i parë
E martë: 13.10.2015 Ora 13.00
KEK-u – Feronikeli………………………………….SSK
B. Kosumi, B Morina, I.Kabashi
.
E mërkurë: 14.10.2015  Ora 13.00
Flamurtari – Trepça ‘89…………………………SSK
I.Kelmendi, B. Selimaj, B.Rama
.
Vëllaznimi – Liria………………………………….SSK
H.Hajdari, F.Berisha, A.Ejupi
.
Ferizaj – Fushë Kosova
M.Bejtullahu, K.Bajrami, S.Haziri.
.
Dukagjini -Trepça
B.Gashi, D.Preniqi,  F.Sekiraqa
.
Hajvalia – Vllaznia (P)
G.Nuza, J.Musolli. E.Zeqiri
.
Rahoveci – Prishtina
G.Shala, V. Kelmendi, F.Jakupi
.
Tefik Çanga – Besa
S.Isufi, R.Hyseni, F.Abrashi
.
Ballkani – Drita
N.Rraci, E.Baliqi, G.Mehmeti
.
Drenica – Behari
L.Mustafa, I.Ceraviku, A.Peshteri
.
Bashkimi (K) – Llapi
M.Baliu, S.Berisha, B.Morina
.
Istogu – 2 Korriku
K.Vula, B.Batalli, B.Këpuska
.
Vitia – Gjilani
T.Maloku, A.Latifi, M. Berisha
.
Luftëtari – Vushtrria (kjo ndeshje luhet më 21.10.2015)
A.Tahiri, L.Muhadri, M.Qehaja