23 prill, 2018 – Është caktuar orari i ndeshjeve për javën e 29-të dhe të 30-të në Vala Superligë, si dhe javën e 27-të në Ligën e Parë. Në elitë nga kjo fundjavë ndeshjet do të luhen në orën 16:00, derisa java e 30-të do të luhet në mesjavë.

Vala Superliga – Java e 29–të

E shtunë – 28 prill, në orën 16:00
Liria – Gjilani
Drenica – Vllaznia
E diel – 29 prill, në orën 16:00
Drita – Feronikeli
Prishtina – Llapi
Trepça’89 – Flamurtari
Vëllaznimi – Besa
Vala Superliga – Java e 30–të
E mërkurë – 2 maj, në orën 16:00
Gjilani – Drita
Feronikeli – Prishtina
Liria – Trepça’89
Llapi – Drenica
E enjte – 3 maj, në orën 16:00
Besa – Flamurtari
Vllaznia – Vëllaznimi
Liga e Parë – Java e 27-të
E shtunë – 28 prill, në orën 15:00
Fushë Kosova – Bashkimi
2 Korriku – Hajvalia
Onix – Rahoveci
E diel – 29 prill, në orën 15:00
Dukagjini – Ballkani
Vushtrria – Kika
Ferizaj – Kosova (P)
Vitia – Ramiz Sadiku
Trepça – KEK-u