7 maj, 2018 – Komisioni i Garave ka caktuar sot orarin për ndeshjet e javës së 32-të në Vala Superligë dhe të javës së 29-të në Ligën e Parë. Meqenëse tri skuadra luajnë në të njëjtin stadium si vendas: Drita, Gjilani e Vllaznia, KG ka vendosur që ndeshjet e elitës të zhvillohen në tri ditë, derisa ndeshjet e Ligës së Parë të gjitha do të luhen të dielën.
Vala Superliga – Java e 32-të
E premte, 11.05.2018 – ora 16:00
Drita – Trepça’89
Liria – Prishtina
Llapi – Flamurtari
E shtunë, 12.05.2018 – ora 16:00
Gjilani – Drenica
Feronikeli – Vëllaznimi
E diel, 13.05.2018 – ora 16:00
Vllaznia – Besa
Liga e Parë – Java e 29-të
E diel, 13.05.2018 – ora 16:00
Dukagjini – Rahoveci
Trepça – Hajvalia
Ramiz Sadiku – Bashkimi
Fushë Kosova – KEK-u
Vushtrria – Ballkani
2 Korriku – Kosova P
Ferizaj – Onix
Vitia – Kika