5 mars, 2018 – Është caktuar orari i ndeshjeve të javës së 22-të në Vala Superligë dhe të javës së 20-të në Ligën e Parë. Të shtunën në elitë zhvillohet një ndeshje, ajo ndërmjet Feronikelit dhe Drenicës, derisa sfidat e tjera do të luhen të dielën.
 
Vala Superliga – Java e 22-të
E shtunë, 10 mars, në orën 13:00
Feronikeli – Drenica
E diel, 11 mars, në orën 13:00
Trepça ’89 – Drita
Llapi – Liria
Vëllaznimi – Flamurtari
Gjilani – Vllaznia
Besa – Prishtina, në ora  12:30
Liga e Parë – Java e 20-të  
E shtunë, në orën 13:00
KEK-u – Kosova
Fushë Kosova – Onix Banja
Ramiz Sadiku – Rahoveci
E diel, në orën 13:00
Vushtrria – 2 Korriku
Trepça – Dukagjini
Vitia – Ferizaj
Bashkimi – Hajvalia
Kika – Ballkani