30 prill, 2018 – Të mërkurën dhe të enjten zhvillohen ndeshjet e javës së 30-të në Vala Superligë, derisa është caktuar edhe orari i ndeshjeve të javës së 31-të në Vala Superligë dhe të javës së 28-të në Ligën e Parë, ndeshje të cilat luhen në fundjavë.
 
Vala Superliga – Java e 30–të
E mërkurë – 2 maj, në orën 16:00
Gjilani – Drita
Feronikeli – Prishtina
Liria – Trepça’89
Llapi – Drenica
E enjte – 3 maj, në orën 16:00
Besa – Flamurtari
Vllaznia – Vëllaznimi
 
Vala Superliga – Java e 31-të
E shtunë, 5 maj – ora 16:00
Drenica – Feronikeli
E diel, 6 maj – ora 16:00
Drita – Liria
Prishtina – Gjilani
Trepça’89 – Besa
Flamurtari – Vllaznia
Vëllaznimi – Llapi

Liga e Parë – Java e 28-të
E shtunë, 5 maj – ora 16:00
KEK-u – Vitia
Rahoveci – Ferizaj
Kosova (P) – Dukagjini
Ramiz Sadiku – Fushë Kosova
E diel, 6 maj – ora 16:00
Ballkani – 2 Korriku
Bashkimi – Onix Banja
Kika – Trepça
Hajvalia – Vushtrria
Liga e dytë – Grupi A  -0  Java 29  –  02-03.05.2018
Lugu i Baranit – Opoja, e enjte, 16:00, Baran
Gjyqtarët: Arben Fazliu, Taulant Haxhimustafa, Egzon Kuqi
—————————————————————————————
Ratkoci – Rilindja e Kosovës, e enjte, 16:00, Ratkoc
Gjyqtarët: Gentrit Zogaj, Besnik Derguti, Bekim Derguti
—————————————————————————————
Dardanët – Dushkaja, e enjte, 16:00, Gjakovë
Gjyqtarët: Egzon Tahiri, Amir Hamza, Fisnik Rama
—————————————————————————————
UV Malisheva – Behari, e merkure, 14:00, Suharekë
Gjyqtarët: Vabon Hoxha, Gzim Rrahimi, Faton Jakupi
—————————————————————————————
Gryka – Besa, e merkure, 16:00, Drenas
Gjyqtarët: Nexhmedin Jonuzi, Naim Uruqi, Enis Bejtullahu
—————————————————————————————
Dardania – Përparimi, e mërkurë, 16:00, Brestovik
Gjyqtarët: Egzon Dakaj, Nexhat Boshtraj, Demokrat Shala
—————————————————————————————
Dukagjini – Istogu, e enjte, 16:00, Klinë
Gjyqtarët: Kujtim Krasniqi, Liridon Bulliqi, Agim Fazliu
—————————————————————————————
Luftëtari – Dejni, e mërkurë, 16:00, Brekoc
Gjyqtarët: Mentor Ajeti, Altin Zhegrova, Drilon Rexhepi