drita-ferizaj1Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve për javën e 12-të në Raiffeisen Superligë dhe për Ligën e Parë. Kjo javë nis me ndeshjen ndërmjet Dritës dhe Llamkos Kosovës, që zhvillohet të premten në Gjilan.
 
Raiffeisen Superliga : Java e  12-të   Ora 14.00.
E premte :
Drita – Llamkos Kosova………………………………SSK
 
E shtunë
Hajvalia – Feronikeli………………………………SSK
Drenica – Vëllaznimi
Istogu – Prishtina
 
E diel:
Trepça 89 – Besa…………………………………SSK
Ferizaj – Trepça
 
Liga e Parë: Java e 11-të    Ora 14.00.
E shtunë
Liria – F-Kosova
KEK-u – Rahoveci
Ulpiana – Ramiz Sadiku
2 Korriku – Vllaznia (P)
Deçani – Llapi
 
E diel:
Gjilani – Ballkani
Dukagjini – Kosova (P)
 
E hënë
Lepenci- Flamurtari
 
 
Liga e Dytë, Grupi (A) Java e 8-të (e mërkurë) 22.10.2014 ora 15.00
Leshani – L.Baranit
Vicianumi – Iliria
Luftetari – Behari
Rilindja e Kosoves – Minatori
Opoja  –  Pushon
 
E enjte
Drini –  Besa
 
Liga e Dytë, Grupi (B) Java e 8-të (e mërkurë) 22.10.2014 ora 15.00
Bashkimi – Vjosa
Kaolini – Rinia
Vitia – Galaksia
Tefik Çanga – Kamenica
18-Korriku – Beslidhja
 
E enjte
Ardhmenia – Kastrioti
 
Superliga Juniorët- Java e 10-të (e mërkurë)  22.10.2014 ora 11.00
Drita – Llapi
Vëllaznimi – Flamurtari
Kosova (V) – Rilindja
Trepça 89 – Ramiz Sadiku
Drenica – 2 Korriku
Prishtina -Ferizaj
Bardhi    Pushon
 
E enjte
Besa – FeronikeliRaiffeisensuperliga : Java e  12-të   Ora 14.00.

e Premte :
Drita – Llam-Kosova……………….……………..SSK
(Mentor Baliu, Driton Preniqi, Ramadan Hyseni, Tefik Maloku)
e Shtunë:
Hajvalia – Feronikeli………………..……………..SSK
(Kreshnik Vula, Benon Këpuska, Imran Kabashi, Nazmi Rraci)
Drenica – Vëllaznimi
(Gramos Shala, Alban Ejupi, Fatmir Abrashi, Hajriz Hajdari)
Istogu – Prishtina
(Besfort Kosumi, Besnik Morina, Fatmir Sekiraqa, Idriz Kelmendi)
e Diele :
Trepça 89 – Besa……………………..…………..SSK
(Genc Nuza, Bujar Selimaj, Artan Latifi, Burim Jahmurati)
Ferizaj – Trepça
(Bajram Gashi, Jakup Musolli, Bekim Rama, Mervan Bejtullahu)
Liga e 1-rë: Java e 11-të    Ora 14.00.
e Shtunë:
Liria – F-Kosova
( Liridon Hasani,  Bujar Haradinaj, Bashkim Hyseni)
Kek-u – Rahoveci
(Alban Shala, Nexhmedin Bala, Fatmir Kiqina)
Ulpiana – R-Sadiku
(Shpetim Murtezi, Arsim Sadiku, Festim Dogani)
2-Korriku – Vllaznia (P)
(Erdall Zasella, Hysni Ademi, Fatlum Jashari)
Deçani – Llapi
(Besnik Batalli, Orhan Krasniqi, Albion Bucolli)
e Diele :
Gjilani – Ballkani
(Visar Kastrati, Nuhi Hysenaj, Qendrim Vata)
Dukagjini – Kosova (P)
(Eroll Jonuzi, Hasan Llallo,Deli Muriqi)
e Hënë
Lepenci – Flamurtari
(Labinot Fejza, Avni Jupolli, Berat Berisha)
Liga e 2-të  Grupi (A) Java e 9-të  Ora 14.00
e Diele:
Iliria – Opoja
Behari – Rilindja e Kosoves
Minatori – Vicianumi
Besa – Luftetari
L.Baranit – Drini
Leshani –  Pushon
Liga e 2-të Grupi (B) Java e 9-të Ora 14.00
e Shtune:
Kamenica – 18-Korriku
e Diele:
Vjosa – Vitia
Rinia – Ardhmenia
e Hënë:
Kastrioti – T.Çanga
Beslidhja – Bashkimi
Galaksia – Kaolini
Superliga Junioret  Java 11-të
e Shtunë:
Rilindja Drenica
e Diele:
Llapi – Trepça 89
Flamurtari – Kek-u
2-Korriku – Drita
Bardhi – Kosova (V)
e Hënë:
Feronikeli – Prishtina
R-Sadiku – Besa
Ferizaj – Vëllaznimi
Liga e 1-rë  Junioret Java e 7-të
e Shtunë:
Trepça – Hajvalia
Istogu – Pushon
e Diele :
F-Kosova – Liria
e Hënë:
Gjakova – Gjilani
Raiffeisen Liga1  Femrat Java e 6-të
e Shtune;
13-Qershori – Kosova (P)
Kaçanikasja – Pushon
Vizioni – Pushon
e Diele:
Llapi – Intelektualet
Mitrovica – Prishtina