5 maj, 2018 – Sot është zhvilluar një ndeshje në kuadër të javës së 31-të në Vala Superligë, ndërmjet Drenicës dhe Feronikelit, e cila u mbyll pa fitues dhe pa gola, 0:0. Pas këtij barazimi Drenica mbetet në pozitën e gjashtë, me 46 pikë, derisa Feronikeli ndodhet në pozitën e shtatë, me 44 pikë.  Ndeshjet tjera të kësaj jave zhvillohen nesër me fillim në orën 16:00.