Kosova19-Shqiperia19Përfaqësuesja e Kosovës U-19, ashtu siç është paraparë do të grumbullohet më 4, 5 e 6 prill në Prishtinë. Përzgjedhësi i kësaj grupmoshe, Ramiz Krasniqi së bashku me ndihmësit e tij, Nazmi Rama dhe Xhelal Karabegu, e kanë përpiluar listën e gjerë të futbollistëve të cilët do t’i kenë në dispozicion për këtë grumbullim. Stërvitjet do të mbahen gjatë tri ditëve në stadiumin e Flamurtarit në Prishtinë.
Lista e futbollistëve të ftuar
Gentrit Hasi
Ardit Miftari
Vullnet Zhushi
Drin Hoti
Rron Statovci
Milot Kamberi
Florent Hasani
Agon Xhaka
Landrit Rama
Orges Bekteshi
Drin Lladrovci
Rinor Kuqi
Gentian Selimi
Petar Prekpalaj
Flakron Hasani
Lorik Arifi
Ibrahim Gavazaj
Endrit  Duriqi
Dallmat Koqani
Edon Mavraj
Adonis Shala
Ardian Muja
Almir Kryeziu
Almir Ajzeraj
Labinot Jashanica
Albion Maliqi
Flamur Bajrami
Granit Merovci
Afrim Thaqi
Donat Hasani
Atdhe Grajqevci
Luan Ibrahimi
Granit Jashari
Ardian Shala
Lorik Berisha
Engjell Hoti
Ilir Tahiri
Shpresim Fazlija
Arber  Hoxha
Arber Qoraj
Dino Pasha
Ardian Berisha
Alban Peci
Melos Ajvazi
Edonis Selimi
Lirgzon Gjinovci
Adi Muqolli