Të hënën, më 3 shtator, në orën 11:00, në hotel “Emerald”, përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, do të mbajë konferencë për media në prag të ndeshjeve për Ligën e Kombeve kundër Azerbajxhanit, më 7 shtator në Baku dhe kundër Ishujve Faroe, më 10 shtator në Prishtinë.