prishtina-trepca89ffk1Sot janë zhvilluar tri ndeshje në kuadër të javës së 27-të në Raiffeisen Superligë. Prishtina ka shënuar fitore bindëse para tifozëve të vet kundër Trepçës, me rezultat 4:0, duke vazhduar me këmbëngulësi garën për titull. Prishtinasit ishin superiorë ndaj mitrovicasve dhe si rrjedhojë shënuan katër gola. Dy gola i realizoi Labinot Osmani(34′, 55′) dhe nga një gol Shend Kelmendi (30′) dhe Mentor Zhdrella (72′). Pas kësaj fitoreje Prishtina zë pozitën e dytë me 51 pikë, 3 më pak se sa Feronikeli në vendin e parë. Ndërkohë, Kosova e Vushtrrisë e ka mposhtur Besën në Pejë, me rezultat 3:2. Golat për mysafirët i shënuan Bahri Kera, Bajram Zuqaku dhe Milot Rashica, derisa golat për Besën i shënuan Mensur Duraku dhe Fatih Karahoda. Pas kësaj humbje Besa bie në pozitën e tretë me 50 pikë, 4 më pak se Feronikeli dhe 1 më pak se Prishtina, ndërsa Kosova e Vushtrrisë ngjitet në pozitën e katërt me 46 pikë të tubuara. Ndërkaq, ndeshja në Skenderaj ndërmjet Drenicës dhe Istogut është mbyllur pa fitues dhe pa gola.
 

Raiffeisen Superliga: Java e 27- 08/ 09/10/.05.2015 ORA 15.00
E premte  08.05.2015: ORA 15.00.
Prizren: Feronikeli – Ferizaj…………..3-0
E shtunë  09.05.2015: ORA 15.00
Besa – Kosova (V)………………………….2-3
Drenica – Istogu…………………………….0-0
Prishtina – Trepça………………………….4-0
Liga e Parë: Java e 25-te : 09.10.05.2015 ora 15.00
E shtunë 09.05.2015 :  ORA 15.00.
2 Korriku – Flamurtari  ……………………2-0
KEK-u – Ramiz  Sadiku   …………………..1-1
Ulpiana – Vllaznia (P)  ……………………..4-3
Liga 2-te:  Grupi (B)  Java e  19-te
E shtunë
Kamenica – Tefik Çanga…………………....3-1
Vjosa – Bashkimi………………….……………2-2
Superliga Juniorët: Java e 23-te
E shtunë
Bardhi – Prishtina ……………………………..0-1
Ferizaj – Trepça 89…………………………….1-1