Photo by: fcprishtina.com

27 mars, 2017 – Ndeshja ndërmjet Prishtinës dhe Ferizajt, e cila zhvillohet të premten do ta hapë javën e 23-të në Vala Superligë. Ndërkohë, një ndeshje do të luhet të shtunën, derisa katër ndeshjet e tjera të kësaj jave do të zhvillohen të dielën.
 
Vala Superliga, java e 23-të
E premte, 31 mars
Prishtina – Ferizaj
E shtunë, 1 prill
Feronikeli – Drenica
E diel, 2 prill
Trepça’89 – Liria
Besa – Trepça
Gjilani – Hajvalia
Llapi – Drita
Liga e Parë, java e 20-të
E shtunë, 1 prill
Fushë Kosova – Rahoveci
Ramiz Sadiku – Vushtrria
2 Korriku – KEK-u
E diel, 2 prill
Dukagjini – Istogu
Vitia – Ballkani
Kosova (P) – Ulpiana
Vllaznia – Deçani
Vëllaznimi – Flamurtari
Të gjitha ndeshjet fillojnë në orën 15:00