llamkos-istogu1Sot janë zhvilluar dy ndeshje në kuadër të javës së 24-t në Raiffeisen Superligë. Skuadra kryesuese e elitës, Feronikeli, nuk ka arritur të nxjerrë më shumë se një pikë në Gjakovë, duke e mbyllur ndeshjen me Vëllaznimin, pa gola (0:0). Feronikeli 10 dhjetë minutat e fundit i luajti pa dy lojtarë, pasi Behar Maliqi dhe Isa Eminhaziri u përjashtuan pas një fjalosje me gjyqtarin. Megjithatë epërsinë numerike në fushë gjakovarët nuk arritën ta shfrytëzojnë për t’i ndëshkuar mysafirët. Këtë barazim të Feronikelit e shfrytëzoi Prishtina, e cila shënoi fitore si mysafire e Istogut, me rezultat 1:0, duke iu afruar në 6 pikë skuadrës nga Drenasi. Golin e fitores për Prishtinën në ndeshjen debutuese të trajnerit Ramiz Krasniqi, e realizoi kapiteni Driton Krasniqi, në minutën e 45-të.
 
Raiffeisen Superliga  Java e 24-t
E premte 24.04.2015
Ferizaj – Hajvalia………………….….0-0
E shtunë 25.04.2015
Vëllaznimi – Feronikeli……………….0-0
Istogu – Prishtina……………………..0-1
Liga e Parë: Java e 22-të      Ora 14.00.

E shtunë
Flamurtari – Ramiz Sadiku ………….. 1-0
Ballkani – KEK-u  ………………….3-2
Fushë Kosova – 2 Korriku   ……………1-1
Superliga Juniorët – Java e 21-të
Bardhi – Trepça 89……………….. 0-2
Ferizaj R-Sadiku…………………... 1-1
Raiffeisen Liga Femrat Java e 11
Vizioni – Mitrovica……….    nuk u zhvillua
Kosova (P)- Prishtina…………………….. 0-12