26 tetor, 2017 – Ndeshja ndërmjet Prishtinës dhe Flamurtarit, e cila do të zhvillohet të shtunën në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas, do ta hapë javën e 13-të në Vala Superligën e Kosovës në futboll. Ndërkohë, katër ndeshje do të zhvillohen të dielën, derisa këtë javë e përmbyll sfida ndërmjet Feronikelit dhe Gjilanit, që luhet të hënën.
 
Vala Superliga – Java e 13-të
E shtunë, 28 tetor; ora 13:30
Prishtina – Flamurtari
E diel, 29 tetor; ora 13:00
Drita – Besa
Vëllaznimi – Drenica
Trepça’89 – Liria
Llapi – Vllaznia
E hënë, 30 tetor; ora 13:00
Feronikeli – Gjilani
 
Liga e Parë – Java e 13-të
E shtunë, 28 tetor; ora 13:00
2 Korriku – Ballkani
Fushë Kosova – Ramiz Sadiku
E diel, 29 tetor; ora 13:00
Onix Banja – Bashkimi
Dukagjini – Kosova (P)
Vushtrria – Hajvalia
Vitia – KEK-u
Ferizaj – Rahoveci
E hënë, 30 tetor, ora 13:00
Trepça – Kika (Stadiumi “Riza Lushta”)