Rezultatet e takimeve të Ligës së Dytë dhe të Superligës së Juniorëve
Grupi  “ A”    java e I-rë,
03/04.09.2016 në ora 16.00
E shtunë
Lugu i Baranit – Opoja    4-1
 
E diel
Leshani – Besa    3-1
Iliria – Ratkoci    4 -2
Luftëtari – Dushkaja    1-2
Behari – Australia   2-1
Dukagjini – Gryka    1-3
Onix Banje – Përparimi     3-0
Rilindja e Kosovës – Ujëvara  Malishevë    1-0
 
Grupi “B” java e I-rë,
03/04.09.2016 në ora 16.00
E diel
Kaolini – Xerxa    2-2
Beselidhja – Arbëria     2-3
Tefik Çanga – Bashkimi (K)    0-0
18 Korriku – Lepenci    0-5
Vjosa – Dardana    2 -2
Bashkimi (GJ) – Minatori (e hënë)
Kastrioti – Kika (e martë)
Galaksia pushon,
 
Juniorët Superliga  java e I-rë,
03/04.09.2016 në ora 11.00
E shtunë
Besa – Llapi    2-0
Vëllaznimi – Hajvalia   0-3
Trepça ‘89 – Liria   0-1
Flamurtari – Vushtrria   0-1
E diel
Drenica – Prishtina         1-1
Ramiz Sadiku – Trepça     3-0
KEK-u – Gjakova      2  -0
2 Korriku – Feronikeli    2 – 0