ffk-llogofin9 tetor, 2016 – Rezultatet e ndeshjeve të zhvilluara gjatë kësaj fundjave në Ligën e Dytë, Ligën e Femrave si dhe në kategorinë e juniorëve dhe kadetëve.
Liga e Dytë – Grupi  A
Dukagjini – Rilindja e Kosovës      0:1
Luftetari – Onix Banje, nuk u zhvillua
Gryka  – Leshani                                       2:0
Ujvara – Besa                                  2:2
Përparimi – Opoja                          1:2
Australia – Ratkoci                          1:1
Dushkaja – Lugu i Baranit              1:1
Behari – Iliria                                    1:2
 
Liga e Dytë – Grupi B
Minatori – Kastrioti                           2:2
Kaolini – Vjosa                                1:2
Arbëria – Bashkimi (K)                    1:0
Xërxa – Galaksia                                      4:2
Bashkimi (Gj) – 18 Korriku              2:3
Besëlidhja – Tefik Çanga               3:2
Lepenci – Kika                                 3:0
 
Superliga Juniorët
Liria – Flamurtari                                        0:1
Vëllaznimi – 2 Korriku                     1:1
Trepça’89 – Ramiz Sadiku             1:0
Drenica – Besa                                0:4
Hajvalia – KEK-u                                       3:1
Feronikeli – Gjakova                       4:0
Trepça – Vushtrria                          1:6
Prishtina – Llapi                               5:1
 
Liga e parë – juniorët
Tefik Çanga – Fushë Kosova        1:2
Drita – New Star, të hënën
Ferizaj – Dinamo                                      5:1
Rilindja – Gjilani                              0:4
 
Raiffeisenliga e kadetëve
Gjilani – Hajvalia                              2:1
Besa – Drita                                     2:2
Trepça – Liria                                  1:5
Llapi – Prishtina                               1:6
Ferizaj – Feronikeli                         2:1
Drenica – Trepça ‘89                      1:2
 
Liga e Femrave
Intelektualet – Dukagjini, të hënën
Bazeli 2015 – Dita, të hënën
Llapi – Kosova Pr                           3:0
13 Qershori – Ulpiana                    5:0
Hajvalia – Vizioni                            17:0
Mitrovica pushoi