vushtrria-trepca8923 nëntor, 2016 – Sot janë zhvilluar tetë ndeshjet e rrethit të tretë të Kupës së Kosovës në futboll. Kualifikimin në fazën e ardhshme të kësaj gare e kanë siguruar Flamurtari, Dukagjini, Vllaznia, 2 Korriku, KEK-u, Arbëria, Vëllaznimi dhe Bashkimi (K).
 

Rrethi i tretë i Kupës së Kosovës

E mërkurë, 23.11.2016
Flamurtari – Australia             1-0
Fushë Kosova – Dukagjini     2-2 (vazhdime – pas penalltive 6-7)
Vushtrria – Vllaznia (P)           0-0 (vazhdime – pas penalltive 4-5)
2 Korriku – Istogu                  2-1
KEK-u – Ulpiana                     4-1
Arbëria – Lugu i Baranit         3-1
Lepenci – Vëllaznimi              0-2
Bashkimi (K) – Besa Irzniq     1-1 (vazhdime – 3-1)