foto-2-5
20 tetor, 2016 – Ekspedita e SC”Drita-Kosova” Kornwestheim, sot paradite bëri homazhe të varri i presidentit historik të Kosovës  dr. Ibrahim Rugova, ku vuan kurorë me lule duke nderuar veprën dhe rolin historik siç u shprehen të dr. Rugovës në çlirimin, ndërtimin e shtetit të Kosovës dhe në kultivimin të frymës perëndimore e krijimit të miqësisë gjithandej botës. Pastaj ekspedita vizitoi Kompleksin memorial “Adem Jashari” në Prekaz dhe vunë kurora lulesh mbi varrin e komandantit legjendar të UÇK-së Adem Jashari dhe nderuan gjithë të rënit që me veprën sublime të flijimit të tërë familjes alarmoi botën e civilizuar.
foto-1-13