kupadigitalbRrethi i dytë i Digitalb Kupës së Kosovës, një pjesë e të cilave ndeshje është dashur të zhvillohen gjatë kësaj mesjave, është shtyrë për mesjavën e ardhshme, me kërkesë të disa klubeve.
Ndërkohë, tashmë dihet edhe termini i ndeshjeve për javën e 18-të në Raiffeisen Superligë dhe për javën e 16-të në Ligën e Parë.
 
Raiffaisen Superliga – Java e 18-të
E shtunë, ora 13.00
Skenderaj: Feronikeli – Vëllaznimi……………………SSK
Prishtina – Trepça
Istogu – Drenica
e diel, ora 13.00
Trepça 89 – Kosova (V) …………………SSK
Besa – Ferizaj
 
E hënë, ora 13.00
Hajvalia – Drita…………………………….SSK
(Ndeshja zhvillohet në Stadiumin e Qytetit në Prishtinë)
 
Liga e Parë – Java e 16-të, të gjitha ndeshjet zhvillohen ditën e diel, ora 13.00
Gjilani – Ulpiana
Liria – Ramiz Sadiku
Dukagjini – KEK-u
Llapi – Flamurtari
Fushe- Kosova – Ballkani
Rahoveci – Kosova (P)
Lepenci – 2-Korriku
Deçani – Vllaznia (P)  (për terminin e ndeshjes ju lajmërojmë me kohë)