24 dhjetor, 2022 – Sot në orën 17:00 në ambientet e ‘Klan Arena’ mbahet ceremonia tradicionale e FFK-së “Laureatët e Vitit 2022”, ku do të shpallen më të dalluarit e vitit që po e lëmë pas. Kësaj radhe ky event do të transmetohet nga televizioni “ATV”, derisa krahas çmimit kryesor ‘Fadil Vokrri’ për futbollistin më të mirë të vendit, do të shpallet edhe futbollisti më i mirë dhe 11-shja më e mirë e Superligës, pastaj trajneri më i mirë, klubi më i mirë dhe çmimet tjera.